Gençlik Aşıları Nedir? Bu Uygulama da Aslında Mezolifting İşlemi midir?

Gençlik aşıları son zamanlarda oldukça popüler hale gelen, yeni jenerasyon mezoterapi uygulamalarıdır. Özel noktalara yapılan uygulamalar ve lifting yapıcı içerikler ile yüzü yukarı kaldırmakta ve yüz v’sini desteklemektedir. Yüz hem aktif içerikler hem de artan kollajen sentezi ile yukarı yükselmekte ve daha taze görünürken; sarkıklık azalmaktadır.

Mezolifting işlemi gençlik aşıları, DMAE, somon DNA, kristal dolgular gibi birçok ürünle uygulanabilir. Burada hastanın yaşı, cilt tipi, alınmak istenen sonuç belirleyici olmalı ve tek bir ürüne bağlı kalınması doğru olmamaktadır.

İşlem Ağrılı mı? Ne Kadar Sürer?

İşlem öncesi cilde uygulanan kremler ile anestezi sağlanıp maksimum konfor hedeflenerek uygulanır. Anestezi süresi 20 dk, uygulama ise genellikle 10/15 dk’dır. İşlem sonrası uygulanan ürünün hacmine bağlı minik şişlikler oluşabilir ve genellikle kısa sürede kaybolurlar. İşlem bitince uygun koruyucu kremleri uygulayıp makyaj yapmak ve günlük hayata dönmek mümkündür.

Sonuç Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Bu işlem bir dolgu ya da ip askı işlemi olmadığından tam manası ile bir kalıcılık süresinden bahsetmek çok da işlemin hakkını vermeyecektir; çünkü deri ve altı dokuları yukarı yükseltirken aynı zamanda kalitesini de artırmaktadır. Her zaman bir öncekinden daha iyi bir deri kalitesine sahip olmakla beraber, yaşlanma sürecini de yavaşlatmaktadır, yine de yılda bir kere bazı durumlarda da 6 ayda bir uygulama tavsiye edilmektedir.