Mezoterapi – Mezolifting Nedir?

Yıllar geçtikçe derimizin kolajeni kırılır, elastik lifle parçalanır ve sarkar. Bunun sonucunda cilt ve cilt altı dokular yer çekimi etkisi ile aşağı doğru sakar; ince kırışıklıklar ve çizgiler oluşur. Yaşlanma sürecini durdurmak tam olarak mümkün değildir ancak cildimizin ihtiyacı olan maddelerin deri içine enjeksiyonu ile gençliğini sigortalayabilir ve güzel bir şekilde yaş alıp, yaşımızın iyisi olabiliriz.

Mezoterapi – mezolifting ile, cildimizin ihtiyacı olan maddeler mikro enjeksiyon yardımıyla cilde uygulanır. Uygulanan alanda kollajen ve elastin liflerin miktarının ve kalitesinin artması ile doku rejenerasyonunu (yenilenmesini) sağlayarak; daha sıkı, daha gergin ve diri bir görünüm oluşturur.

Cildin ihtiyacına göre belirlenen maddeler Uzm. Dr. Ekin Aykan tarafından formüle edilerek tek ya da karışım hazırlanarak uygulanır. Mezoterapi amaçlı; çeşitli vitaminler, aminoasitler, büyüme faktörleri, mineral tuzlar, koenzimler, DMAE, hyalüronik asit, somon DNA, likit kolajen gibi maddeler kullanılır. İşlem öncesi deri lokal anestezik kremler ile uyuşturulur ve mikroenjeksiyon ile uygulanır. Etki hemen başlar ve 4. Seansta doruk noktasına ulaşır. Ciddi bir yan etki beklenmemektedir.