Sıvı Yüz Germe ve 6 Nokta Lifting Aşısı

Sıvı yüz germe, enjekte edilen maddeler ile yüzün yükseltilmesidir. En çok çapraz hiyaluronik asit dolguların doğru derinlikte (neredeyse kemik üzeri), özel bir teknikle uygulanması ile yüz V’sinin yeniden inşası; yüzün en yüksek ve çıkıntılı noktasının (elmacık tepeciği) biraz daha öne gelmesi sayesinde adeta bir illüzyon ile yüzün daha incelmiş, yükselmiş (lifting) ve daha az sarkık görünmesinin sağlanmasıdır. 6 nokta lifting ise bu işleme göre biraz daha basit bir uygulama olmakla birlikte, sadece yüzün asıcı ligament yapılarının üzerine çapraz bağsız hiyaluronik asit ve su tutan ozmotik maddelerin enjeksiyonudur. Yüzün asıcı ligamentlerinin güçlendiği ve yüzü aşacağı varsayılır.

Sıvı Yüz Germede Uygulama Tekniği Ne Olmalıdır?

Bu işlemden (daha önce başka yerlerde yapılan uygulamalardan) memnun kalmayan bazı danışanlarım olduğunu görüyorum. Bunun sebebi hemen hemen hepsinde, yüzün, çoğunlukla da yüzeysel, yağ yastıklarının içine dolgu verilmiş olması. Böyle olunca yüz dolguyu taşıyamayıp, yağı da kendi ile çekerek aşağı düşmekte, yüz bilakis şişmektedir. Aynı zamanda burada dolgu yüzü doldurmak için yüksek volümde kullanılmakta, kalıcılık kaygısı ile de viskozitesi daha yüksek ürünler genellikle seçilmektedir. Böyle olunca sıvıların özkütlesi prensibi ile; dolgu yağdan ağır kalıp heterojen alanlar da oluşturmaktadır, yeterince çözülemeyen bu yapıların adeta yüzümüzde son kullanma tarihi geçmektedir.

Farklı Olarak Şunu Yapıyorum;

Dolguyu yağın içine vermiyor, kendi yağ dokunuzu eski formuna kavuşturup dolguyu adeta çimento gibi kullanıyorum. Doku ile uyumu Yüksek, kaliteli, güvenilir hiyaluronik asit dolgular kullanırken hiçbir zaman kemik gibi sert dolgu kullanmıyorum.

6 Nokta Lifting mi Dolgu ile Yüz Germe mi?

6 nokta lifting dolgunun şişirici etkisinden kaçmak isteyen hastalara alternatif olması amacıyla da bir nevi ortaya çıkmıştır. Ancak bu işlemde kullanılan hiyaluronik asit çapraz bağsızdır, çapraz bağlı olmayan bu hiyaluronik asit vücutta daha kolay yıkılmaktadır. Ek olarak dokuyu yükseltmesi için kullanılan ozmotik yükü fazla olan bileşiklerin su tutucu işlevinden yaralanılmaktadır. Lakin bu içeriklerin flaş etkisi iyi olsa da, ömürleri kısadır. Genç bir yüzde yeterli olabilse de, etkilerini bir süre sonra kaybedeceklerinden çoğunlukla arzu ettiğim sonucu almak İçin çapraz bağlı dolgu uygulamasına yönelmem gerekiyor.

Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Çapraz bağlı hiyaluronik asit ile yapıyı başta bir efor harcayarak oluşturuyoruz. Yüzünüzü bir heykel tıraş gibi şekillendirip yapıyı kurduktan sonra; her 1.5 senede bir, bir öncekinin %30’u kadar bir tazeleme dokunuşu yapmamız yetiyor. Yani hiçbir zaman yaptığımız gitti, sil baştan yapıyoruz demiyoruz; yapıyı koruyor, tazeliyoruz. Ve o hollywood elmacıklarınız hep sizinle oluyor.

6 nokta lifting senede bir kez bazen 6 ayda bir uygulanmaktadır ancak başta bahsettiğim su tutucu içeriklerin ömrü çoğunlukla biraz daha kısadır, dolayısıyla asıcı etki azalabilmektedir.

Peki Güvenli mi ? Ağrılı mı?

Ağrı subjektif bir duyu olsa da, her iki işlem de iyi tolere edilir ve ağrılı değildir. Tecrübeli ellerde, doğru ürünle oldukça güvenlidir. Klinikten çıkıp, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.