Toksin Uygulamaları

Yüze uygulanan toksin uygulamalarında kullanılan malzeme bir bakterinin toksinidir. Asla halk arasında yaygın şekilde inanıldığı üzere, yılan zehri değildir. Bu toksin, uygulandığı alandaki sinir dokusundan kasa, “kasıl” emrini götüren temel aracıyı yarışmasız olarak bağlar ve 4 ay süre ile kas dokusunun kasılamamasını sağlar. Ek olarak, kasın istira hatta ki kasılma tonusunu, yağ ve ter salgılayan bezleride geçici olarak baskıladığından, etki süresi boyunca derideki yağlanma ve terleme azalır, gözenekler küçülür, deri daha parlak ve canlı bir görünüm kazanır. Etki geri dönüşlüdür, ancak olabilecek bir takım önemli komplikasyonların riskini minimalize etmek için muhakkak tecrübeli ve uzman kişilerce uygulanmalıdır. Hamileler ve emzirenlere ise uygun değildir. Etki 3-7 gün arasında başlar ve 4 ay sürer.

Uygulama Alanları:

• Alın ve kaş arası kırışıklıkları ve çizgileri
• Göz çevresi kırışıkları / Kaz ayakları çizgileri
• Dudak çevresi kırışıklıkları
• Ağız köşesinden çeneye doğru inen çizgiler
• Boyun bölgesi kırışıklıkları
• Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemeleri
• Migren ağrı tedavisi

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

İşlem sonrasında enjeksiyon alanlarında oluşan minik kabarıklıklar ve kızarıklıklar 15-20 dakika içinde kaybolacağı için, onları elle dağıtmaya çalışmak veya ovuşturmak önerilmez. 2-4 saat boyunca yüzünüzü yıkamaktan, makyaj yapmaktan veya nemlendirici sürmekten kaçınmalısınız. Yüz üstü yatmak ve ağır egzersiz yapmaktan 24 saat boyunca uzak durmalıyız. Uygulama alanlarını ovuşturmak, masaj yapmak, uygulanan toksinin istenmeyen yerlere yayılımına sebep olabileceğinden önerilmez. 24 saat boyunca hamam, sauna, buhar banyosu ve güneş maruziyeti önerilmez.

Nasıl Uygulanır?

◦ Bu uygulamalarda, uygulayıcının derin anatomi bilgisi, uygulamayı kişiselleştirmesi, en güzel sonuç İçin olmazsa olmazlardır. Her uygulamanın bir direk sonucu olduğu gibi, bir de karşıt kasın aktivitesini göreceli olarak artırmak gibi indirek bir sonucu vardır. Bu yüzden anatomi bilgisini, fizik bilgisi ile be hatta sanat ile birleştirerek kişiye özel haritalandırma ile en verimli sonuçları alıyorum.

Neden Robotik Yöntem Kullanılmalı?

◦ Robotik uygulama el sapmasına, yanlış yere yanlış doz uygulanmasına engel olan; bunun yanında asla manuel uygulamada yapılamayacak hassasiyette toksin uygulaması yapılmasına olanak sağlayan, uygulamada tekniği mükemmelleştiren bir uygulamadır. Cihazda asla manuel yapılamayacak 0,125 cc’den daha hassas uygulamalar yapılabilmektedir. Böylece hata ortadan kalkmakta, sonuç optimum olmaktadır. Titreşim üretmesi sebebiyle ayrıca ağrı hissi de neredeyse yok olmaktadır.